کد مطلب: 19881
Share/Save/Bookmark
به گفته اریک اشمیت

آندروید اولویت اول گوگل است

 
جمعه ۱۵ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۴۲
 
ایتنا - بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده تلفن همراه هوشمند بعد از اعلام خرید موتورلا از تغییر استراتژی گوگل در حوزه سیستم عامل آندروید وحشت‌زده شده بودند.
آندروید اولویت اول گوگل است


اریک اشمیت مدیرعامل سابق گوگل بار دیگر به همکاران تجاری‌اش اطمینان داد که خرید موتورلا تأثیری روی فضای کنونی حاکم بر تلفن‌های همراه هوشمند نخواهد داشت.

به گزارش ایتنا از همکاران سیستم اریک اشمیت که این خبر را در مصاحبه‌اش با شبکه بلومبرگ مطرح کرده بود در ادامه‌ گفت: گوگل همکاری تجاری‌اش را با دیگر شرکت‌ها قطع نخواهد کرد و تنها روی موتورلا متمرکز نخواهد شد. آندروید اولویت اول شرکت است و ما قطعا فضای بسیار مناسب بازار تلفن‌های همراه هوشمند آندرویدی را به خاطر این خرید بر هم نخواهیم زد.

بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده تلفن همراه هوشمند بعد از اعلام خرید موتورلا از تغییر استراتژی گوگل در حوزه سیستم عامل آندروید وحشت‌زده شده بودند و اکنون با این اطمینان دوباره آرامش به این شرکت‌ها بازخواهد گشت.

این قرارداد ۱۲.۵ میلیارد دلار برای گوگل خرج برداشته است.

این قرارداد بزرگ ظرف ۲ سال آینده نهایی خواهد شد و گوگل با بزرگ‌ترین خرید تاریخ شرکتش انحصار بیش از ۱۷هزار محصول و حق اختراع موتورلا را به‌دست خواهد آورد.

این قرارداد احتمالا تب و تاب رقبای آندروید مخصوصا اپل را کاهش خواهد داد که به تمام شرکت‌های همکار گوگل مثل سامسونگ، موتورلا، اچ تی سی و ... اعلام جنگ کرده و به ترتیب از آنها شکایت می‌کند.

اشمیت همچنین در این مصاحبه به این موضوع اشاره کرده است که باید بین تولیدکنندگان تلفن‌های همراه هوشمند تحت آندروید فضای رقابتی سختی حاکم باشد. گوگل برای هیچ شرکتی حق تقدم قائل نمی‌شود.

در هر حال، این قرارداد هنوز قطعی نشده است و تا مرحله اجرایی فاصله زیادی دارد.

همگان می‌دانند که بحران موتورلا با این خرید حل خواهد شد، باید دید در این چند ماه تا اجرای این قرارداد، اپل موفق می‌شود جلوی فروش تلفن‌های همراه هوشمند و رایانه‌های لوحی تحت آندروید را در چند کشور دیگر بگیرد.

البته ممکن است چند شرکت‌ تولیدکننده نیز ظرف چند ماه آینده آندروید را رها کرده و به سراغ رقیب سرسخت آن یعنی ویندوز ۷ بروند. 

در حال حاضر بازار سیستم عامل تلفن همراه در دستان آندروید است و قطعا در کوتاه مدت تغییری در این وضعیت نخواهیم داشت.