کد مطلب: 29474
۶ نظر
Share/Save/Bookmark

خبر فوری: لغو تحریم تبادلات پولی ایرانیان برای خرید تجهیزات و سرویس‌های اینترنتی

 
دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۷
 
ایتنا - از این پس خرید نرم‌افزارها، اپلیکیشن‌های موبایل، سخت‌افزارهای گوشی‌های تلفن همراه، رایانه‌های شخصی و همچنین پرداخت برای میزبانی وب‌سایت و مواردی از این دست از دایره رژیم تحریم خارج شد.
خبر فوری: لغو تحریم تبادلات پولی ایرانیان برای خرید تجهیزات و سرویس‌های اینترنتی


دفترکنترل دارایی‌های خارجی دولت باراک اوباما با اعطای یک مجوز عمومی تحریم‌های مرتبط با برخی از خدمات و تجهیزات اینترنتی و مخابراتی برای استفاده شخصی کاربران ایرانی را لغو کرد.


به گزارش ایتنا به دنبال ماه‌ها تلاش فعالان حقوق بشر و آزادی اینترنت برای لغو تحریم‌های مرتبط با تبادلات پولی ایرانیان برای خرید تجهیزات و سرویس‌های اینترنت، وزارت خزانه‌داری دولت اوباما با صدور یک مجوز عمومی برای ارتباطات شخصی(Personal Communications)، خرید اقلام یاد شده در این زمینه را برای ایرانیان امکان‌پذیر کرد.
به موجب این مجوز عمومی خرید نرم‌افزارها، اپلیکیشن‌های موبایل، سخت‌افزارهای گوشی‌های تلفن همراه، رایانه‌های شخصی و همچنین پرداخت برای میزبانی وب‌سایت و مواردی از این دست از دایره رژیم تحریم خارج شد و شهروندان ایرانی به خرید این تجهیزات و خدمات بپردازند.

گفتنی است با وجود اینکه هم اکنون صدور ابزار و خدمات ارتباطی به ایران قانونی است، تحریم‌های وسیع بانکی و مالی کنونی، ایرانیان را از در اختیار داشتن کانال‌های مالی برای خرید خدمات و محصولات مصرفی که در آن نیازمند نقل و انتقال مالی هستند، که در این مجوز کلی فهرست شده، بازمی‌دارند.

جزئیات کامل تا دقایقی دیگر در ایتنا منتشر می‌شود.
محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۴۸:۰۸
اگه این خبر صحت داشته باشه اینارو باید به شرکت های اروپایی و آمریکایی گفت
مثل گوگل که اصلا اجازه دریافت برنامه رو نمیده یا پی پال
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۲۶:۰۰
روحانی مچکریم
 
فرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۹:۵۹:۴۶
گوگل جدیدا اجازه دریافت برنامه به ایران رو میده ولی خود ایران سایت گوگل پلی رو فیلتر کرده. ازش هم که میخوایم رفع فیلتر بشه میگه موارد مجرمانه هم درش قاطی هست بنابراین نمیشه رفع فیلتر هم بشه.
همچنین به نظر من چاقو رو هم باید از سطح کشور جمع کنند چون باهاش اعمال مجرمانه هم انجام میشه. ممنوعیت فروش کبریت رو هم بذارن چون باعث آتش سوزی شده و همکاران آتش نشانی به زحمت میفتند. خود فروش کامپیوتر و تلویزیون هم محل اشکال هست. چون اگه بکل تلویزیون رو هم ممنوع کنند دیگه کلا مسئله ماهواره و فیلم غیر مجاز هم حل میشه. در نهایت اینکه اگر زندگی کردن رو هم ممنوع کنند و تنها در محدوده قبرستانها اجازه زندگی بشکل افقی و غیر هوازی رو بدند مشکلات مسکن، بیکاری، یارانه ها، سبد کالا، بودجه، انتخاب مجریان سیما، فوتبال و .... که این مشکلات همگی باعث انجام اعمال مجرمانه میشند هم حل میشه.
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۱-۱۶ ۲۰:۰۳:۱۷
دلار های زیادی از سایت های کلیکی به دست آورده ام و تا با پی پال به نام خودم نباشه ریسک نمی کنم و اگر تحریم ها برداشته بشودو بتوانم به صرافی ها بدهم به راحتی خواهم توانست کارخانه بزرگی برای هموطنانم راه اندازی کنم.
چی از این بهتر.
 
mori
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۱۵:۱۲:۴۹
افرین
اقایون فیلتر چی فرزاد جان راه حل بهتون نشون داد ببینید عملیه؟!
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۶ ۲۳:۵۲:۰۷
فرزاد چی گفتی همه چی رو قاطی کردی برادر