کد مطلب: 29898
۳ نظر
Share/Save/Bookmark

سهم ویندوز مایکروسافت در بازار جهانی به کمتر از ۹۰ درصد رسید

 
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۸
 
ایتنا- سهم ویندوز مایکروسافت در بازار جهانی از سال ۱۹۹۵ تا کنون به کمترین میزان خود رسیده است.
سهم ویندوز مایکروسافت در بازار جهانی به کمتر از ۹۰ درصد رسید


بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز Net Applications، سهم ویندوز در بازار آنلاین سیستم‌های عامل بزرگ‌ترین کاهش خود در طول یک ماه را تجربه کرد تا با این اتفاق کمتر از ۹۰ درصد بازار جهانی سیستم عامل‌ها در اختیار این سیستم‌عامل قرار گیرد.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم و به نقل از وب‌سایت tech.slashdot، مرکز خبری ComputerWorld در گزارش جدید خود توضیح داد که این محصول بسیار محبوب و مشهور مایکروسافت در حال واگذاری سهم خود به Mac OS X و لینوکس است.

گفته می‌شود که سهم ویندوز مایکروسافت در بازار جهانی از سال ۱۹۹۵ تا کنون به کمترین میزان خود رسیده است.

سیستم‌عامل Mac OS X اپل موفق شده است سهم خود را در بازار جهانی به ۹. ۸ درصد برساند. گفته می‌شود که در نوامبر گذشته این سیستم‌عامل برای سومین ماه متوالی سهم خود را به بیش از ۸ درصد رسانده است.

در شرایطی که بسیاری از کاربران درحال ارتقا سیستم‌عامل خود از ویندوز XP به ویستا هستند، ‌ بسیاری از کاربران هم در این میان سراغ سیستم‌عامل رایانه‌ای اپل می‌روند و این در حالی است که لینوکس هم به‌صورت موازی سهم خود را بیشتر می‌کند.

یکی از مدیران مرکز Net Applications توضیح داد، بسیاری از دلایلی که باعث شد مرورگر اینترنتی Internet Explorer به طور کامل محبوبیت خود را از دست بدهد این روز‌ها باعث شده است تا کاربران ویندوز مایکروسافت را کنار بگذارند.

کاربران خانگی این روز‌ها آنلاین هستند و بیشتر آن‌ها ترجیح می‌دهند از Macs، فایرفاکس یا Safari استفاده کنند.
Arash
۱۳۹۲-۱۲-۲۵ ۱۱:۳۷:۱۹
من فکر می کنم تا چند وقته دیگه دوران سرازیری برای مایکروسافت باشه ، مردم تا آخر عمرشون نمی خوان ویدوز بخرن ...
 
اریا
۱۳۹۲-۱۲-۲۷ ۰۰:۱۴:۰۰
اشتباه میکنی
 
Ayub Ziveh
۱۳۹۲-۱۲-۲۹ ۰۸:۴۹:۱۸
مایکروسافت واقعا داره به شرایط بحرانی نزدیک میشه در حال حاضر مایکروسافت بیشترین درآمد حاصل را از ویندوز بدست می آورد، بخصوص که ویندوز موبایل 8 هم هنوز نتونسته موفقیت آنچنانی در مقابل سیستم عامل محبوب آندروید بدست بیاره، امروزه که نیاز به اینترنت روزبه روز درحال افزایش است بیش از هر زمان نیاز به امنیت احساس می شود که مایکروسافت در تمام طول عمر خود نتوانسته این مشکل محصولات خود را حل کند و ما هر روزه شاهد گلایه کاربران و شرکت ها از ریسک پذیری ویندوز هستیم. الان که بیشتر شرکت ها شکست مایکروسافت رو هدف گرفتن باید ببینیم مایکروسافت چه تدبیری برای بیرون کشیدن خود از این باتلاق را دارد...