کد مطلب: 39750
Share/Save/Bookmark

واکنش مدیر هندی الاصل گوگل به اظهارات تند ترامپ علیه مسلمانان

 
يکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۷
 
ایتنا- مدیر گوگل: اجازه ندهیم ترس ارزش‌هایمان را شکست دهد.
واکنش مدیر هندی الاصل گوگل به اظهارات تند ترامپ علیه مسلمانان


سخنان تند ترامپ نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا علیه مسلمانان واکنش برخی مدیران ارشد شرکت‌های فناوری آمریکا را به دنبال داشته است.


به گزارش ایتنا از فارس، پس از موضع‌گیری مدیرعامل فیس‌بوک در این زمینه ساندار پیچای مدیراجرایی گوگل هم روز گذشته طی اظهاراتی از برخی افراد خاص به علت اظهارات تنفرآفرین بیجا علیه مسلمانان انتقاد کرد.

وی با انتشار نامه‌ای سرگشاده نوشت: مشاهده گفتار مبتنی بر عدم تسامح در اخبار این روزها بسیار مایوس کننده است.

اینکه گفته شود آمریکا بدون برخی صداها، ایده‌ها و با عدم مشارکت گروه‌های خاصی از مردم تنها بر مبنای محلی که از آن می‌آیند یا مذهبشان جای بهتری خواهد بود ناامیدکننده است.

مدیر هندی الاصل گوگل که بعد از تحولات ساختاری این شرکت ریاست آن را بر عهده گرفته، افزوده علیرغم متولد شدن در کشوری خارجی تحت تاثیر افراد خوش فکر در آمریکا و امکان پذیرش خود در این جامعه قرار گرفته است.

او تاکید کرده که با مشاهده همکاران خود در گوگل از نژادها، فرهنگ‌ها و ... مختلف که دیدگاه‌ها و داستان‌های مختلفی برای تعریف کردن دارند، به این نتیجه رسیده که همین تنوع گوگل را به شرکتی خاص و هیجان‌انگیز مبدل کرده و به کارکنان آن امکان داده که با همکاری یکدیگر کارهای بزرگی انجام دهند.

ساندار پیچای در دهم اوت ۲۰۱۵ با تأسیس شرکت مادر آلفابت توسط لری پیج و سرگئی برین و تغییر ساختار شرکت گوگل، به عنوان مدیرعامل اجرایی این شرکت تعیین و جانشین لری پیج شد.