داخلی اينترنت خبر
کد مطلب: 40324
۳ نظر
Share/Save/Bookmark
وزیر ارتباطات اعلام کرد

آخرین اخبار از افزایش ظرفیت اینترنت و اینترانت کشور

 
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۳
 
ایتنا- واعظی: در ۲ سال گذشته پهنای‌باند اینترنت بین‌الملل از ۷۲ گیگابایت بر ثانیه به ۲۷۶ رسیده است و ظرفیت IP داخل کشور به میزان پنج برابر افزایش یافته است.
آخرین اخبار از افزایش ظرفیت اینترنت و اینترانت کشور


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پنجمین همایش بانکداری الکترونیک با اشاره به اهمیت موضوع همایش اظهار کرد: ایجاد شبکه پهن‌باند کلید توسعه کاربرد و به کارگیری ارتباطات و فناوری اطلاعات است و به دلیل قابلیت پهن‌باند به منظور سرعت بخشیدن به حوزه ict، این امر می‌تواند موجب رشد اقتصادی کشور نیز باشد.


به گزارش ایتنا از فارس، وی همچنین افزود: روابط خارجی و حوزه ict در حال تکامل است، در این دو سال گذشته محور اساسی دولت گره‌گشایی از اقتصاد کشور و جامعه بود که اولین قدم در این محور باید تحریم‌ها برداشته می‌شد تا فضای عادی در روابط خارجی نیز بوجود بیاید و شاهد رونق اقتصادی در جامعه باشیم.

واعظی با بیان تأثیرات فناوری اطلاعات گفت: تغییر در روابط شهروندان و دولت، ایجاد دنیای مجازی در کنار دنیای حقیقی، سرعت بخشیدن در کارها و شفاف‌سازی در عرصه‌های مختلف از جمله تأثیرات این حوزه است.

وی تأکید کرد: در کنار این موارد در بانکداری الکترونیک، حوزه ict موجب می‌شود تا اطمینان‌پذیری، قابلیت مدیریت و توسعه‌پذیری مناسب صورت پذیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکپارچگی آن، گستردگی جغرافیایی شبکه و ایجاد بهره‌وری بیشتر در کاربرد شبکه از جمله مزیت‌های توسعه شبکه پهن‌باند کشور و بانکداری الکترونیک است.

واعظی ضمن بیان فعالیت‌های دولت تدبیر و امید در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: پهنای‌باند اینترنت بین‌الملل از ۷۲ گیگابایت بر ثانیه به ۲۷۶ رسیده است و در کنار توسعه موارد مختلف حوزه ict دو سال گذشته شاهد بودیم که ظرفیت IP داخل کشور به میزان پنج برابر افزایش داشته است.

وی در ادامه به برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در آینده اشاره کرد و افزود: افزایش ظرفیت پهنای‌باند زیرساخت شبکه ملی اطلاعات، افزایش محتوای بومی در فضای مجازی و پوشش کامل ارائه خدمات الکترونیکی دولت از جمله برنامه‌های آینده وزارت ارتباطات است.

واعظی گفت: بخش بانکی کشور ظرفیت استفاده از زیرساخت‌های تهیه شده توسط وزارت ارتباطات در حوزه بانکداری الکترونیک را دارد و امیدواریم که این فرایند در جهت آسایش عموم جامعه در بهره‌برداری از خدمات هر چه سریعتر تکمیل شود.
United States
۱۳۹۴-۱۰-۲۲ ۰۹:۳۰:۳۳
اینترنت حجمی
پینگ بالا
فیلترینگ همه چیز
قطع پورت های امنیتی
انحصار پهنای باند،کابل مسی،فیبرنوری،....
و مهم ترین چیز پهنای باند گران
اینا مشکلات هستند و هنوز حل نشده باقی ماندند پس آقای وزیر باید اسنعفا و از مردم عذزخواهی کنند
 
مسلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۰-۲۷ ۱۴:۲۶:۲۴
با نظرت موافقم. از وقتی اینترنت مخابرات گرفتم از اینترنت متنفر شدم.
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۱-۰۷ ۱۱:۲۳:۰۲
آقا یکی بیاد این انحصار رو از مخابرات بگیره ، بخدا نمیتونیم دگ... سرعت پایین ،قطعی هر روز.. همش میخوایم خوش بین باشیم.. اما نمیشه.این شرکت های بزرگ چرا همه جا نمایندگی ندارن ، !@!!