کد مطلب: 41173
۲ نظر
Share/Save/Bookmark

وزیر ارتباطات: هیچ شبکه اجتماعی را فیلتر نمی‌کنیم

 
شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۲
 
ایتنا - واعظی: قصد داریم که صفحات غیراخلاقی این شبکه‌های اجتماعی را بصورت هوشمند فیلتر کنیم و این به این معنی نیست که قصد فیلتر کل این شبکه‌ها را داریم.
وزیر ارتباطات: هیچ شبکه اجتماعی را فیلتر نمی‌کنیم


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فقط فیلترینگ صفحات غیراخلاقی در اینستاگرام و تلگرام در دستور کار است.


به گزارش ایتنا محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با ایلنا در رابطه با اخبارمنتشر شده از سوی برخی رسانه‌ها در هفته گذشته مبنی بر فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام بیان داشت: هرگز نگفته‌ام که دولت قصد دارد اینستاگرام و یا تلگرام را فیلتر کند.

وی افزود: از من سوالی در رابطه با فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام پرسیده شد مبنی بر اینکه آیا قصد فیلتر تلگرام و اینستاگرام را دارید که من در پاسخ به آنها قاطع گفته‌ام «خیر.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با بیان اینکه فقط فیلترینگ صفحات غیراخلاقی در دستور کار است، تاکید کرد: قصد داریم که صفحات غیراخلاقی این شبکه‌های اجتماعی را بصورت هوشمند فیلتر کنیم و این به این معنی نیست که قصد فیلتر کل این شبکه‌ها را داریم.

گفتنی است که در آخرین جلسه کمیته فیلترینگ شبکه پیام‌رسان تلگرام که حدود ۱۵ میلیون ایرانی کاربر آن هستند اعضای این کمیته وزارت ارتباطات را مکلف کردند اقدامات لازم را برای تقویت شبکه‌های داخلی به کار گیرد و فیلترینگ تلگرام فعلا منتفی شد؛ همچنین مصوب شد چنانچه شبکه تلگرام ظرف مدت محدودی اقدامات لازم را برای تبعیت از قوانین مقررات کشور انجام ندهد و تخطی کند، نسبت به فیلترینگ آن اقدام شود.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۱-۲۵ ۰۹:۳۳:۲۰
انتخابات نزدیکه
 
پدرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۱-۲۵ ۰۹:۳۹:۴۲
هیچ کدام را فیلتر نمیکنن ولی انقئر سرعت دست رسی به شبکه های اجتماعی و بازیهای انلاین را پایین میاورند تا قابل استفاده نباشد