کد مطلب: 41921
Share/Save/Bookmark

با سلفی گرفتن هزینه خرید محصولات مختلف را بپردازید

 
سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۷
 
ایتنا- قرار است فناوری جدید آمازون محدود به تلفن‌های همراه نباشد و کاربران تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها، رایانه‌های رومیزی و ... هم بتوانند از آن استفاده کنند.
با سلفی گرفتن هزینه خرید محصولات مختلف را بپردازید


شرکت آمازون قصد دارد تبادلات مالی توسط کاربران را از طریق گرفتن عکس‌های سلفی ممکن کند. بنابراین ممکن است به زودی با عکاسی از خود بتوانید خریدهای آنلاینتان را انجام دهید.


به گزارش ایتنا از فارس، این شرکت حق اختراعی را به نام خود به ثبت رسانده که بر مبنای آن دوربین گوشی چهره خریدار را شناسایی می‌کند و سپس برای جلوگیری از هرگونه تقلب و سوءاستفاده از کاربر درخواست می‌شود در برابر دوربین حرکتی اعم از چشمک زدن و ... را انجام دهد. با این کار نمی‌توان عکس یک فرد را به جای انسان واقعی جا زد.

پس از این کار فرد می‌تواند اقلام مورد نظر برای خرید را در سایت آمازون انتخاب کند و هزینه این کار هم پرداخت خواهد شد. البته استفاده از چنین روش‌هایی برای خرید ممکن است ضعف‌های امنیتی داشته باشد و لذا بعید به نظر می‌رسد که آمازون در آینده نزدیک روش مذکور را عملی کند.

استفاده از این روش مشکل تایپ با صفحه کلیدهای کوچک تلفن‌های همراه را هم برطرف می‌کند، زیرا هر کاربر با تکان دادن سر یا پلک زدن و ... می‌تواند فرایند خرید را آغاز کند.

قرار است این فناوری محدود به تلفن‌های همراه نباشد و کاربران تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها، رایانه‌های رومیزی و ... هم بتوانند از آن استفاده کنند. مزیت دیگر فناوری مذکور امکان تعریف یک یا چند چهره خاص برای خرید از حساب‌های کاربری آمازون است تا دیگر افراد نتوانند از این روش سوءاستفاده کنند.