داخلی امنيت خبر
کد مطلب: 43515
Share/Save/Bookmark

ادعای حمله هکری گسترده کره شمالی به کره جنوبی

 
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴
 
ایتنا- جنگ بین دو کره اتفاق تازه‌ای نیست که البته به دنیای سایبر هم کشیده شده است!
ادعای حمله هکری گسترده کره شمالی به کره جنوبی


رسانه‌های غربی از خنثی شدن حمله هکری گسترده کره شمالی بر ضد کره جنوبی خبر داده و مدعی شده‌اند این حمله با نفوذ به ۱۴۰ هزار رایانه در مراکز دولتی و تجاری کره جنوبی انجام شده بود.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از رویترز، در جریان این حمله کدهای مخربی نیز برای آلوده کردن رایانه‌های هدف به کار گرفته شده بود که شناسایی و خنثی شده‌اند.

کارشناسان کره جنوبی می‌گویند با ردگیری یک آدرس اینترنتی که سرنخ ان به پایتخت کره شمالی می‌رسد متوجه این حمله شده‌اند. هدف این حمله آلوده کردن و نفوذ به نرم‌افزاری بوده که توسط حدود ۱۶۰ شرکت و نهاد دولتی در کره جنوبی برای مدیریت شبکه‌های رایانه­‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کره جنوبی این آدرس اینترنتی را مشابه با آدرس اینترنتی دانسته که در سال ۲۰۱۳ برای حمله سایبری بر علیه بانک‌ها و موسسات رسانه‌ای و خبری کره جنوبی به کار رفته بود و برخی رایانه‌های موجود در آنها را به مدت یک هفته از کار انداخت. کره جنوبی در این حمله هم کره شمالی را مقصر دانست.

کره جنوبی از زمان انجام آخرین آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی کره شمالی در سه ماه اخیر، در حوزه تهدیدات و حملات سایبر در حالت آماده باش کامل به سر می برد. کره شمالی در برابر ادعاهای تازه کره جنوبی سکوت کرده است.