داخلی اينترنت خبر
کد مطلب: 43517
۵ نظر
Share/Save/Bookmark

کاهش قیمت ۳۰ درصدی پهنای باند

اینترنت ۱۵ درصد ارزان شد
 
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵
 
ایتنا- کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کاهش قیمت ۳۰ درصدی پهنای باند اینترنت را تصویب کرد و براین اساس مقرر شد قیمت اینترنت برای کاربران نهایی ۱۵ درصد کاهش یابد.
کاهش قیمت ۳۰ درصدی پهنای باند


کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات شنبه شب در جلسه‌ای با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تعرفه‌های جدیدی برای سرویس اینترنت تصویب کرد.


به گزارش ایتنا از مهر، براساس مصوبات این جلسه، شرکت ارتباطات زیرساخت موظف شده است که پهنای باند اینترنت را به شرکت‌های سرویس دهنده اینترنتی با ۳۰ درصد کاهش قیمت نسبت به گذشته بفروشد.

موضوع گرانی قیمت پهنای باند اینترنت یکی از دلایلی بوده که تاکنون از سوی شرکت‌های اینترنتی به عنوان دلیل گرانی اینترنت مطرح شده است. براین اساس کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، با کاهش قیمت پهنای باند ورودی به کشور موافقت کرد.

طبق این تصمیم، مقرر شد با وجود کاهش قیمت پهنای باند اینترنت، سرویس دهندگان اینترنت نیز قیمت نهایی اینترنت به مصرف کننده را ۱۵درصد کاهش دهند.

دو سال پیش نیز وزارت ارتباطات شرکت‌های اینترنتی را موظف کرده بود که اینترنت را با ۲۰ درصد تخفیف به کاربران ارائه دهند اما این ۲۰ درصد آنطور که باید در قیمت نهایی اینترنت، ملموس نبود.

وزیر ارتباطات پیش از این نیز کاهش بیش از ۱۵ درصد قیمت اینترنت کاربران را وعده داده بود.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۲:۱۲:۲۴
در نتیجه قیمت پهنای باند حداقل 50 درصد تاثیر داره به علاوه سود که حداقل به 70 درصد میرسه به طور مستقیم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۷:۴۵:۴۹
امیدوارم ساز و کاری در نظر گرفته باشند که این کاهش فقط برای کسانی اعمال بشه که قیمت های خود رو برای کاربر نهایی کاهش دهند. دفعه قبل که چنین اتفاقی افتاد فقط سرویس دهندگان از تخفیف برخوردار شدند و هیچ چیز به کاربران نهایی نرسید.
 
سیروس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۰۰:۱۲:۲۴
حالا همش همه جا میگن مشکل اصلی انحصار پهنای باند توسط زیرساخته و عدم رقابتی بودن .باز اینا قطره قطره قیمت ها رو کاهش میدن دو سال بعد یکی میاد قمیتی ها رو 200 درصد افزایش میده
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۱۲:۰۹:۰۶
نباید بگذاریم چنین کسی سر کار بیاید.
 
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۵:۵۳:۳۰
دست شما نیست
همون جوری که نسل سوم با یک شرکت کاغذی (رایتل) منحصر شد
همون جوری که فیبرنوری با یک شرکت جعلی (ایرانیان نت) منحصر شد
لازم باشه از این شرکت های جعلی باز هم تاسیسی میشه