داخلی امنيت خبر
کد مطلب: 44311
Share/Save/Bookmark

کپی کردن اثرانگشت یک فرد مرده برای گشودن تلفن همراه او

 
دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
 
ایتنا- به‌تازگی در ایالات متحده نسخه‌ای از انگشت یک فرد مرده به کمک فناوری چاپ سه‌بعدی طراحی شده است که این امر برای گشودن تلفن همراه او و دسترسی به اطلاعاتش صورت گرفته است.
کپی کردن اثرانگشت یک فرد مرده برای گشودن تلفن همراه او


به‌تازگی در ایالات متحده نسخه‌ای از انگشت یک فرد مرده به کمک فناوری چاپ سه‌بعدی طراحی شده است که این امر برای گشودن تلفن همراه او و دسترسی به اطلاعاتش صورت گرفته است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، پروفسور آنیل جاین به‌عنوان یکی از اساتید برجسته دانشگاه میشیگان چندی پیش اعلام کرد که دولت آمریکا برای دور زدن قفل‌های زیستی تلفن‌های همراه مانند اثرانگشت به او مراجعه کرده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط این دانشمند، مسئولان امنیتی این کشور از او درخواست کرده‌اند که به سراغ ساخت نسخه سه‌بعدی از انگشت یک فرد مرده برود.

 

این انگشت به‌واسطه فناوری چاپ سه‌بعدی تولید شده و در حقیقت برای دور زدن اسکنر اثرانگشت موجود بر روی تلفن همراه این فرد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نیروهای پلیس اعلام کرده‌اند که تلفن همراه فرد مقتول به‌احتمال فراوان شامل اطلاعاتی درباره قاتل او است ولی اذهان عمومی جامعه معتقدند که این حرکت دولت آمریکا آغازی برای موجی جدید از دور زده شدن حریم شخصی کاربران و نقض حقوق انفرادی آنها خواهد بود.