داخلی اينترنت خبر
کد مطلب: 47080
۲ نظر
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر ارتباطات خبر داد

رونمایی از فاز دوم شبکه ملی اطلاعات در دهه فجر

 
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۸
 
ایتنا-نصرالله جهانگرد از رونمایی فازهای دوم و سوم شبکه ملی اطلاعات به ترتیب در دهه فجر و روز ارتباطات سال ۱۳۹۶ خبر داد.
رونمایی از فاز دوم شبکه ملی اطلاعات در دهه فجر


معاون وزیر ارتباطات در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اعلام آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات پرداخت و عنوان کرد: از دید ما شبکه مانند یک انسان است که در ابتدا متولد شده، اما به تدریج اندام‌های آن رشد پیدا می‌کند بر همین اساس شبکه ملی اطلاعات اکنون ایجاد شده اما به مرور زمان تکمیل و منسجم خواهد شد.

رییس سازمان فناوری اطلاعات همچنین عنوان کرد: اکنون این شبکه در حال انجام وظایف خود است، اما در گام‌های بعدی لازم است این ساختار تقویت شود به نحوی که بتوان ظرفیتی بسیار بالاتر از ترافیک را در اختیار کاربران قرار داد.

جهانگرد ادامه داد: از سوی دیگر لازم است این شبکه به بخش‌های مختلف کشور مانند صنعت، خدمات، اقتصاد و فرهنگ نفوذ بیشتری پیدا کند و در کنار آن موضوعات امنیتی آن نیز مورد تفکر قرار گرفته و برای توسعه شبکه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

وی افزود: برای فاز دوم این شبکه نیز ما دقیقا می‌دانیم که قرار است چه اقداماتی انجام شود. همچنین انتظار داریم در این مرحله درباره‌ی ساختار اقتصادی بخش از نظر تعرفه و هزینه‌های مربوط به بازیگران این بخش اقدامات لازم صورت گرفته و در عین حال تعادل لازم در بازار وجود داشته باشد، چرا که با توجه به افزایش تعداد بازیگران حوزه فاوا در کشور باید شرایطی فراهم شود که نوعی مدل اقتصادی داشته باشیم که در عین تعادل، تمام بازیگران احساس منفعت کنند.

معاون وزیر ارتباطات در پایان به مباحث حقوقی شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: لازم است چرخه حقوقی این شبکه برای کاربران، اپراتورها، صاحبان محتوا، امنیت ملی و شهروندان محفوظ بماند. به هر صورت اکنون با تکمیل شبکه ملی اطلاعات این موارد هم اکنون در مراجع مختلف در حال پیگیری قرار دارد تا در سرویسی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد پیشرفت گام به گام را شاهد باشیم.
United States
۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۳:۱۵:۵۱
فاز آخر شبکه میلی اطلاعات رو که رونمایی کنند دیگه رسما کره شمالی دوم هستیم.
 
آرمین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۵:۲۲:۲۵
هزینه های هنگفت وسرسام آور برای محدودکردن ملت!!!!!
دوستان کفتر پیامرسان آماده کنید! باید مثل قدیم از اون کفترها استفاده کنیم!
آقایون مسئول نمیگم برید انگلیس یا آمریکاروببینید، یک سری به کشور رومانی بزنید ببینیدچطور بااینترنت پیشرفت کرده! اینترنت ملی یعنی عقب ماندگی از دنیا