کد مطلب: 48311
۲ نظر
Share/Save/Bookmark

واعظی: اپراتور ایرانیان نت تاکنون موفق نبوده است

 
سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷
 
ایتنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بار دیگر به انتقاد تلویحی از عملکرد اپراتور فیبر نوری پرداخت.
واعظی:  اپراتور ایرانیان نت تاکنون موفق نبوده استمحمود واعظی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت اپراتور چهارم ارتباطی، اظهار کرد: متاسفانه طبق آنچه در پروانه اپراتور چهارم مورد اشاره قرار گرفته، شرکت ایرانیان نت تاکنون موفق نبوده است.


وی در ادامه به بررسی دلایل ناکامی اپراتور فیبر نوری در تحقق وظایفش، گفت: افرادی که این پروانه را گرفتند، فکر نمی‌کردند برای ایجاد شبکه فیبر نوری در کشور چنین سرمایه‌گذاری عظیمی لازم باشد. سرمایه اجرای این طرح در داخل کشور برای شرکت مربوطه وجود نداشت و در دوره تحریم هم این امکان نبود که اپراتور چهارم بتواند از حضور سرمایه‌گذاران خارجی بهره بگیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌که ایرانیان نت پس از پایان تحریم‌ها مذاکراتی را در خصوص جذب سرمایه‌گذار خارجی انجام داده، عنوان کرد: اکنون حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد مذاکرات این شرکت با یک شریک خارجی انجام شده و ممکن است ظرف یک ماه آینده قراردادی بین آنها امضاء شود.

واعظی ادامه داد: براساس امضای این قرارداد هشت کلانشهر کشور تحت پوشش شبکه فیبر نوری قرار خواهند گرفت.

وی در پایان تاکید کرد: پیشنهاد ما نیز برای اپراتور فیبر نوری این بوده است که برای ایجاد شبکه در سایر شهرها با شرکت‌های مختلف حوزه از جمله شرکت‌های FCP کار را دنبال کنیم.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۱۴:۵۳:۵۶
سوال اینجاست که چه کسی به شرکتی که سرمایه نداره، انحصار میده و اصلا حق شرکت در مناقصه رو داده!
اقای وزیر میشه شفاف سازی کنند که این شرکت متعلق به کجاست!؟
 
حسن عباس زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۰:۲۲:۳۶
کارشناسی اولیه در ایرانیان نت اشکال داشته و عجله در امضای قرارداد مانع دریافت نظر کارشناسی و مطالعه شده است امید است امروز که مدیران توانایی مشغول هدایت این شرکت شده اند نظرات کارشناسان خبره را بکار گیرند.