کد مطلب: 17535
۷۶ نظر
Share/Save/Bookmark
تکذیبيه وزارت ارتباطات
اينترنت ملي جايگزين اينترنت جهاني نخواهد شد
 
دوشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۳۲
 
ایتنا - وزارت ارتباطات با ارسال جوابيه‌اي، موضوع جايگزيني اینترنت ملی به جاي اینترنت جهانی را رد كرد.
اينترنت ملي جايگزين اينترنت جهاني نخواهد شد

پیرو درج خبري با عنوان « از ابتدای شهریور؛ اینترنت ملی جایگزین اینترنت جهانی می‌شود »، وزارت ارتباطات جوابیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش ایتنا، متن کامل جوابیه وزارت ارتباطات كه به امضاي سيدمحمدحسين‌پور، مشاور وزير و مديركل روابط عمومي اين وزارتخانه رسيده، به شرح زیر است:


مسئول محترم سایت ایتنا
با سلام
احتراماً، عطف به مطلب مندرج در آْن سایت با عنوان «از ابتدای شهریور؛ اینترنت ملی جایگزین اینترنت جهانی می‌شود»، جوابیه ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود. لذا مقتضی است، از آن جا که این مطلب به هیچ عنوان از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد تایید نمی باشد، هر چه سریع‌تر نسبت به انتشار جوابیه ذیل در سایت اقدام نمایند. ناگفته پیداست که این وزارتخانه، با توجه به انتشار این مطلب تخیلی و غیرواقعی در آن سایت، با تغییر و حذف حتی اندکی از این جوابیه موافق نبوده و در صورت هر گونه جرح و تعدیل در متن حاضر، تا زمان حصول نتیجه مطلوب از پیگیری موضوع از طرق قانونی منصرف نخواهد شد. بنابراین لازم است وفق قانون، جوابیه ذیل به صورت کامل و بی کم و کاست در اسرع وقت در آن سایت درج شود:
طی روز گذشته، انعکاس مصاحبه‌اي تخیلی از قول جناب آقای دکتر تقی پور، وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه "نشست هم‌اندیشی و راهبردی طرح ملی خرید اعتباری (میزان)" که فاقد هیچگونه منبع موثقی است، به محملی برای عقده گشایی‌ها و موج سواری‌های تعدادی از شبه‌رسانه‌ها و محافل سیاسی جناح‌زده داخلی و استعمارگران خارجی بدل شده است. رسانه‌هایی که سعی دارند با طرح منویات نادرست و جهت‌دار خود، یک مقوله ملی را، حتی به بهای لگدمال کردن منافع ملی کشور، به ابزاری برای تخریب و تخطئه دولت بدل کنند.
اما معلوم نیست، چرا مسئولان این سایت خبری، خواسته یا ناخواسته، به عنوان ارگان تبلیغاتی غرب، عمل کرده و با فراهم آوردن خوراک خبری لازم برای این رسانه‌های معاند، زمینه سوءاستفاده از مطلبی بی‌پایه و اساس را فراهم کرده‌اند و در مطلبی یکسویه، غیرحرفه‌ای، و حتی کاملا توهمی!!، نسبت به موضوع مهم، تخصصی و کاملا واقعی ایجاد شبکه ملی اطلاعات، مطالبی یک سر تخیلی را، بدون وجود منبع رسمی و معتبر داخلی، از قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان نموده‌اند که در اینجا با تاکید مجدد بر تکذیب این سخنان خاطر نشان می‌شود، این مطلب، هیچ گونه پایه و اساسی ندارد و مورد تأیید این وزارتخانه نمی‌باشد.
این در حالی است که، در اخبار رسمی و معتبر، مطلب به گونه‌ای دیگر انعکاس یافته که نشان از بی‌تجربگی و عدم تسلط خبرنگار آن سایت در پوشش اخبار دارد که در این جا جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع هموطنان عزیز مطلب اصلی به نقل از واحد مرکزی خبر ارائه می شود.
واحد مرکزی خبر، آن روز در حاشیه همین نشست، در گزارشی واقعی به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آورده است که: " وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که، در این نشست گفته شد ۱۸ ماه دیگر ثبت نام این طرح از طریق شبکه ملی اطلاعات خواهد بود، پاسخ داد:" توضیحی که این مسئول داد، درباره دسترسی به فیبر نوری است. با اجرای این طرح که یکی از مراحل اصلی شبکه ملی اطلاعات است، فیبر نوری را به در منازل و محل‌های کسب و کار، بنگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات دولتی خواهیم رساند. معنی این کار این است که پهنای باند موجود همان طور که معاون اول محترم رئیس جمهور گفت، به صد برابر برای هر کاربر افزایش می‌یابد."
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که این پهنای باند چه زمانی افزایش می‌یابد نیز افزود: "مرحله اول آن ۱۸ ماه دیگر است که هسته اولیه یا مرحله اول دسترسی شبکه فیبر نوری به در منازل بتواند آغاز به کار کند." و همانطور که مشاهده می‌شود، هیچگونه اشاره‌ای به جایگزین کردن اینترنت ملی به جای اینترنت جهانی در سخنان وزیر محترم ارتباطات و یا دیگر مسئولان نظام نشده است.
لذا، از آن جا که راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات جزء تکلیف دولت طبق برنامه پنجم توسعه است، و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این خصوص بارها تأکید کرده است که این شبکه در فازهای مختلف در طول برنامه پنجم توسعه به بهره‌برداری خواهد رسید و با وجود شبکه ملی اطلاعات، پهنای باند مورد نیاز داخل از پهنای باند دسترسی به شبکه جهانی اینترنت تفکیک شده و محدودیت سرعت دسترسی به اینترنت برداشته می‌شود و در عین حال می‌توان اطلاعات را با امنیت بیشتر و در راستای تحقق هرچه سریع‌تر دولت الکترونیکی انتقال داد، ادب حرفه‌ای حکم می‌کند از پخش اخبار بی‌اساس و دروغ‌زنی به اشخاص اجتناب نموده و در جهت کمک به دولت برای پربارتر شدن این طرح حرکت کرد.
لذا، از آن جا که مطلبی با این محتوا در هیچ خبرگزاری معتبر داخلی یافت نشد، ضروری است، مسئولان آن سایت در اسرع وقت نسبت به انتشار این جوابیه در سایت خود و حذف مطلب ادعایی اقدام نمایند. در غیر این صورت، موضوع از طریق مراجع قانونی تا حصول نتیجه مطلوب دنبال می‌شود.توضيحات ايتنا:
1 - خبر مورد نظر در قالب دروغ سيزده و البته حول يك سوژه مهم منتشر شد و در سايت‌هاي گوناگون(از انواع مختلف خبري و جناحي و...) گسترش يافت، و نيز در سايت ايتنا هم منتشر شد و طبعا به دليل اهميت سوژه، مورد توجه نيز قرار گرفت، اما اصل نكته حتي در ميان خوانندگان سايت نيز به وضوح مشهود است. كمي دقت نشان مي‌دهد كه درصد بالايي از نظرات خوانندگان(كه شمار آن در نوع خود كم‌نظير است) به شوخي بودن يا احتمال كم آن يا... اشاره كرده‌اند.
2 - واكنش روابط عمومي وزارت ارتباطات در اين ميان بي‌سابقه و تعجب برانگيز است. زماني كه حتي كامنت‌هاي منتشره در پاي خبر به نكته فوق اشاره مي‌كنند، و نشان از آن دارد كه بسادگي اصل موضوع را دريافته‌اند، «ادب حرفه‌اي» حكم مي‌كند كه از كنار خبرهاي اينچنين بسادگي بگذرند، و يا حداكثر با تكذيب به «تخيلي» بودن آن اشاره نمايند، اما ايراد اتهام‌هاي فراوان با ادبياتي غريب به سايتي تخصصي كه سال‌هاست با اتكا به نيروي متخصص و مستقل خود، به رشد و ارتقاي دانش فني و فرهنگ‌سازي رايگان در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات پرداخته، دور از شان دستگاهي است كه يكي از وظايف آن، تعامل صحيح با رسانه‌هاي تخصصي و كمك به تقويت آنهاست.
3 - با وجود اهميت اين سوژه(كه البته هنوز منشاء شروع آن معلوم نيست)، طبيعي بود كه نظرات مختلفي بيان گردد و برخي دست‌اندركاران اينترنت نيز به ويژه با توجه به كسب و كار خود واكنش نشان دهند(كه در نظران خبر مشهود است)، اما اگر كمترين پيامد اين خبر اين باشد كه نهايتا وزارت ارتباطات، اساسا چنين خبر و تصميمي را «تكذيب» مي‌كند، بايد مجموعا آن را سبب خير دانست، و به نظر مي‌رسد نگراني‌هاي موجود در اين صنعت و كسب و كار، قابل رفع خواهد بود.
مهندس نرم افزار
۱۳۹۰-۰۱-۱۵ ۱۳:۴۴:۳۴
چه روابط عمومی سطح پایینی داره وزارتخانه محترم
واقعا برای وزیر متاسفم که ...........................
 
كاوه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۱-۱۵ ۱۴:۱۷:۴۱
بابا جنبه! بابا ظرفيت!
همه فهميدن دروغ سيزدهه اما شما نفهميدي؟
 
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۱-۱۵ ۱۴:۲۲:۱۸
باید با این سایت برخورد شدید قضایی بشه.
 
کورش
۱۳۹۰-۰۱-۱۵ ۱۴:۲۷:۳۹
عجب جوابیه‌ای! آدم می‌ترسد نظرش را بنویسد نکند به او هم انگ دشمنی و حقوق بگیر غرب (شرقش اشکال ندارد؟) و جاسوس اسرائیل بزنند!
 
کورش
۱۳۹۰-۰۱-۱۵ ۱۴:۳۰:۰۵
با این حال خوشحالم که خبر دروغ بود هرچند ترسم از به واقعیت پیوستن آن هنوز برطرف نشده است.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۱-۱۵ ۱۴:۳۳:۱۸
بد نیست از آقای وزیر در مورد انتشار اخبار کذب مرتبط با حوزه فضایی کشور در زمان ریاست ایشان بر سازمان فضایی ایران و همچین دوران وزارت ایشان و در حال حاضر که ارتباطی بین سازمان و وزارت مربوطه وجود ندارد، سوالاتی پرسیده شود.
 
هادي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۱-۱۵ ۱۴:۴۰:۵۹
عجب دروغ 13 حالگير كننده اي بود.
نزديك بود سكته كنم :d
 
داود
Kuwait
۱۳۹۰-۰۱-۱۵ ۱۴:۵۳:۴۹
آقا آرش من 4 ساله كه دارم هر روز به سايت ايتنا سر ميزنم هيچ خبري نبوده كه كذب باشه,اين چه حرفيه كه بايد با اين سايت برخورد قانوني بشه,بايد برن به اون كسي كه خبر رو داده كه مطمئنم از متخصصان ايتنا نبوده برخورده شه
 
dideban
۱۳۹۰-۰۱-۱۵ ۱۵:۰۸:۲۳
مدیر محترم سایت بهتره به جاب فرافکنی قبول کنید که براساس یک اشتباه عمدی خبر را منتشر کردید اگر راست می گویی این خبر دروغ 13 بود چرا در روز 14 منتشر شد و اینکه چرا هیچ جایی در خبر نوشته نشده بود که این دروغ 13 است و توصیه می شود قبل از استفاده از اخبار سایت های دیگر حتما منبع اصلی خبر را چک بفرمایید.
به جای زیر سوال بردن وظایف ذاتی سایرین بهتر است چند متخصص واقعی به کار بگیرید تا اشتباهاتی از این دست برای شما بزرگوار اتفاق نیافتد.
 
United States
۱۳۹۰-۰۱-۱۵ ۱۶:۰۴:۰۸
دوستان عزیز این خبر دروغ 13 بود ولی اگر یه نظر به اوضاع اینترنت کشور بیندازید (مثل سرعت کم ، فیلتریگ شدید و کنترل محسوس و نامحسوس) متوجه میشوید که این خبر زیاد هم دروغ نیست و تقریباً اینترنت کشور ما اینترنت ملی هست . علاوه بر این یک طرح دیگر در مورد اینترنت پاک و ناپاک بوسیله وزارت ارتباطات در دستور کار است که تقریباً مشایه همین چیزی است که عنوان شد . به نظر من این خبر زیاد هم دروغ نیست
 
یک دانشجو
۱۳۹۰-۰۱-۱۵ ۱۶:۲۸:۵۴
وزارتخانه ای که کم آورده است آن هم در مقابل نظرات مردم در خبر اشاره شده

در ضمن واقعا تکذیبیه لحنش بده
 
فولادی
Germany
۱۳۹۰-۰۱-۱۵ ۱۶:۳۲:۵۸
سایتی که این دروغ سیزده رو برای اولین بار منتشر کرد سایت www.kamtarin.com بود که البته با تبریک 13 نوروز کاملا معلوم بود این فقط یه شوخیه!
 
United States
۱۳۹۰-۰۱-۱۵ ۱۶:۳۳:۳۶
اینترنت جهانی حق مسلم ماست
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۱-۱۵ ۱۶:۴۹:۱۲
به این وزیر و این روابط عمومی وزارتخانه و این دولت مهورز راستگو دست مریزاد می گویم. واقعا براشون متاسفم.
به جوابیه شان دوباره نگاهی بیاندازید تا ببینید بخشی از مشکلات ای تی کشور از کجا اب می خورد.
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۱-۱۵ ۱۷:۴۷:۰۴
دمت گرم ایتنا شما هم داداش
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۱-۱۵ ۲۳:۴۶:۰۷
کلا خبر خیلی عجیب بود امروز عصر یکی از دوستان به من گفت یه 1 ساعتی خشکم زد که مگه میشه اینترنت رو جمع کرد و شبکه ملی رو جایگزینش کرد. تصور ایران بدون اینترنت واقعا خیلی سخته.
خدا رو شکر که خبر صحت نداشته.
 
رضا
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۱-۱۶ ۰۱:۲۷:۴۷
آفتاب آمد دلیل آفتاب: اونوقت این یعنی چی اگر خبر دروغه: "با وجود شبکه ملی اطلاعات، پهنای باند مورد نیاز داخل از پهنای باند دسترسی به شبکه جهانی اینترنت تفکیک شده و محدودیت سرعت دسترسی به اینترنت برداشته می‌شود و در عین حال می‌توان اطلاعات را با امنیت بیشتر و در راستای تحقق هرچه سریع‌تر دولت الکترونیکی انتقال داد،......
 
فریدون
۱۳۹۰-۰۱-۱۶ ۱۱:۵۱:۰۹
تو خبر مصاحبه با وزیر هست و وزیر این سخن رو گفته اونوقت مدیر کل روابط عمومی تکذیبش میکنه
فکر کنم اون بهتر از وزیر یادشه که وزیر چی گفته
 
یه بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۱-۱۶ ۱۶:۱۳:۰۶
واقعا باید به این وزارت خونه و ادبیاتش یه جایزه ادبی داد ! از مدیر محترم سایت ایتنا خواهشمند است که افشاگری کند تا معلوم شود که چه کسانی تو این قضیه ذی نفع اند و چه کسانی ضرر میکنند ! به نظر من که ما چه بخواهیم چه نخواهیم اینترنت نداشته مون ملی میشه ! مثل بقیه چیزامون که ملی شد و الان داریم حالشو می بریم !
 
مهرداد
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۰۲:۲۱:۵۴
من خیلی وقت پیش این خبر و شنیده بودم که البته فقط طرح شده و خبری از اجراش نبود تا همین به قول شما دروغ 13.جای تاسفه که خیلی ها اینجوری برخرد میکنن با این پدیده.گفتم پدیده چون خودمم مشکوکم که اسمشو بذارم پیشرفت یا...
 
کامران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۱۲:۰۳:۵۷
زیاد عجله نکنید این فقط برای این بود که عکس العمل مردم و رسا نه هارو ببینن این طرح داره پیاده می شه اما با یه اسم دیگه اینتر نت پاک !

با شه باشه ار ار
 
فرشاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۱۵:۲۷:۵۰
من با آقا کامران موافقم . و فکر میکنم
عکس العملهای کاربران اینترنت میتونه جلوی این طرح ناپاک رو بگیره.
 
رجائی زاده
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۷:۳۰:۳۱
اگه اینترنت جهانی در ایران برداشته شه همه مارا مسخره می کنند؟

کسی باید مسئول اینترنت باشه که بدونه اینترنت چیه کسی که می خواد اینترنت جهانی را جایگزین کنه حتما نمی دونه اینترنت چیه!
خدایا به داد ما برس.
 
masoud
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۰۰:۵۹:۳۳
کابل نوری ؟
فیلتر ؟
128 kb
ملی ...
 
arash
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۲۱:۳۹:۵۷
باشه آقا وزیر محترم که راست میگه دوستان اصلن نگران نباشید من از خدامه که اینترنت جهانی رو قطع کنن یک راه رسیدن به اینترنت پر سرعت و بدون محدودیت هست بوقتش میفهم.
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۱۹:۱۵:۳۸
من که اصلا از کذب بودن خبر مطمئن نیستم چون اگه کمی به گذشته برگردیم می بینیم که در مطبوعات ورزشی هم این اتفاق همیشه میفته
 
aaaa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۱-۲۲ ۱۶:۱۹:۳۰
بنده به عنوان طلبه نظرم این هست که سرعت اینترنت تو ایران واقعا افتضاح هست وباعث شرم چطور خجالت نمیکشند وادعای پیشرفت میکنند بنده برای کمترین کار تحقیقاتی که باید 2دقیقه طول بکشه 2ساعت وقتم هدر میره به خاطر سرعت پایین اینترنت محتوای اینترنت هم اصلا تو ایران وجود ندارد که استفاده بشه اینترنت پر از سایت مستهجن هست ولی دریغ از سایتهای با محتای علمی وتحقیقاتی
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۱-۲۵ ۱۳:۳۹:۱۸
مادر بزرگ من 80 سالشه و سوادشم در حد خوندن نوشتنه هر وقت حرف از سرعت کم اینترنت بشه و اینکه اینترنت چیه و از کجا میاد، میگه خوب نمیشه ما واسه خودمون یه اینترنت بزنیم که دیگه به آمریکا احتیاج نداشته باشیم. بعدش هم چند تا فحش به آمریکا میده. فک کنم افکار مادر بزرگم در حد وسیع مطرح شده که دولت به فکر اینترنت ملی یا هرچی که اسمش آخر سر بشه افتاده.
 
Mahdy
۱۳۹۰-۰۱-۳۱ ۱۸:۰۶:۱۵
به نظر من اصل خبر، اگرچه ظاهرا دروغ روز 13 هست، ولی درسته و وزارت محترم ارتباطات به دنبال سنجش واکنش افکار عمومی در پی عملی کردن طرح جایگزینی اینترنت ملی به جای اینترنت جهانی است.
 
عادل
Kuwait
۱۳۹۰-۰۲-۰۹ ۱۵:۵۲:۲۶
اگه می خواهین اینترنت رو قطع کنین و یک شبکه داخلی برای کار های اداری بزنین
اسمش رو عوض نکنین و نزارین اینترنت بگین شبگه داخلی اداری خیال همه رو راحت کنین
 
حمید
۱۳۹۰-۰۲-۱۲ ۱۷:۱۲:۲۰
ببنید دوستان یک اشتباه کلی که همه دارند اینه که نمی دونند واژه اینترنت چیه؟
بابا اینترنت یک شبکه مجازی هستش که هیچ کشوری و دولتی و شخصی مالک اون نیست پس بکار بردن واژه اینترنت ملی کاملا غلطه
به جاش باید از شبکه ی واسط ملی به کار برد. زیرا این شبکه واسطی بین کاربران و شبکه ی اینترنتی هست. تازه این شبکه دارای زیر شبکه های دیگری مثل شبکه ملی دانشگاه ها یا شبکه ملی بیمارستان ها وو...............
در حقیقت این شبکه با واسطه یک شبکه انترانت است.
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۵۳:۴۱
من به عنوان یک دانشجوی مهندسی مخابرات از مسیولین می خواهم به جای اینکه اینترنت را محدود کنند به فکر اصلاح سیستم های مخابراتی و تعویض کابل های کواکسیال به فیبر نوری و نیز استفاده از اینترنت های ماهواره ای باشند زیرا با پیشرفت صنعت مخابرات در جهان ما نیز باید به فکر جهانی شدن باشیم نه دوری از جهان
 
مرتضی
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۵:۳۲:۱۳
خدا اون روز رو نیاره که نت هم ملی بشه!
گر چه الانشم کاملا ملیه!!
 
sajjad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۳-۱۱ ۲۳:۳۸:۵۵
ظاهرا از همین الان یه سری جیزا ملی شدن. مثل یوتوب ملی(www.aparat.com), ویکیدیا ملی (daneshnameh.roshd.ir), چیزیم که زیاده بی بی سی ملی,... دوستان از همین حالا به فکر فیلترشکن ملی هم باشین! حالام اینترنت ملی میشه.در مراحل بعد مرزها بسته میشه , المپیک ملی برگزار میشه و سپس آسمان بسته شده تا امکان رسیدن امواج ماهواره ای و همچنین سفرهای هوایی میسر نباشد.
 
Ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۳-۱۲ ۱۰:۴۰:۵۹
Man modat ha pish ye pishnahadi ke yek daneshjoo dade bood dar rabete ba joda kardane pahnayeband dakheli az khareji ke raad shode boodo khoondam, migoft ke Iran mogheeyatesh khobe biain ma beshin internet provider asli be keshvar haye dige ham internet bedim, hamintoor ravesh haee hast ke bikhodi traffic bala nare, agar bayanie dorost bashe, bakhshi az Idea oon mitoone bashe, jaryan ine ke site haee ke dar Iran host mishavand dige requestesh bikhoodi nemire biroon marz Iran dobare bargarde, mostaghiman vasl mishe be server ee ke Iran dare host mikone, intori ye alame rahi ke bayad aval request be kharej marz bere az oonja dobare redirect she biad dakhele Iran jologiri mishe, AGAR IN BASHEEE!!!! agar na masoolin:
1- E-Mail ha dakheli mishe
2- 90% site ha host shode dar khareje marz hastan
3- Resource yek keshvar hichvaght be resource tamame donya nemirese

Agar filter javab nadade manish in nist ke shoma biaid bar aksesh konid va hame ro filter konid begin in site ha baz bashan ( agar jaryan cache rast bashe)

CACHE MAMNOOE!! INTERNET YEK SHABAKEYE SANIE EE HAST!! CACHE YANI CHI!???
 
جواد
۱۳۹۰-۰۳-۲۴ ۲۰:۱۷:۳۹
بابا وقتی این دولت میاد سایت دهخدا رو فیلتر میکنه چه انتظاری از اینترنت ملی دارید؟؟؟
 
کریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۳ ۱۶:۳۰:۴۶
نمیدونم بخندم یا گریه کنم ،
شما چقدر ساده هستید ،
باید به این جور چیزا خندید ، این بحث ها ارزش فکر کردن هم ندارد .
اگه تونستی بدون هوا زنده بمونی ، میتونی بدون اینترنت هم زندگی کنی.

موفق باشید
 
ناشناس
Germany
۱۳۹۰-۰۵-۳۱ ۱۲:۴۹:۱۸
هنوز نامه رسمي به "درب منازل" مي گيه "در منازل"،‌بعد ميان ايده ميدن كه اينترنت ملي داشته باشيم بهتره ! دست برداريد، كامنت هاي اول هم هميشه موافق هر طرحيه كه همه باهاش مشكل دارن!
ما هم گوشامون مخملي !
 
افشین
۱۳۹۰-۰۶-۰۱ ۰۱:۱۰:۳۴
همینی که الان داریم اینترنت ملی تا 2 کلمه تایپ میکنیم میگه فیلتر خدا میدونه دیگه میخان چی کارش کنن به جای این کارا و این همه خرج بیخود برید یه خورده فرهنگ سازی کنید تا اون جونی که میشینه پای کامپوتر خودش بدونه چی دزسته چی درست نیست.
 
مجید
United States
۱۳۹۰-۰۶-۰۴ ۰۱:۵۰:۱۹
جناب وزیر جون مادرتون دیگه از این شوخیها نکنید قلبم داره وای می ایسته به خدا زندگیم داره با اینترنت تامین میشه اگه قطع بشه با این همه معلوماتم بدون مدرک باید برم کارگری شما حاضری نون آدمهای مثل من رو ببری ؟؟؟ حتی فکر شوخی بودنش هم داره دیوونم میکنه . تو رو خدا بیخیال شید .ممنونم
 
زنبور(حمید)
۱۳۹۰-۰۶-۱۱ ۰۹:۳۴:۵۵
یادمه تا چند سال پیش میگفتن،خودروی ملی،موتور ملی،هواپیمای مسافری ملی،سیستم عامل ملی،... یک عده می خندیدن.
ولی شکر خدا به کوری چشم دشمنان این ملت همه اینها راه افتادن.
پس اینترنت ملی هم راه میفته،به خدا توکل کنید!!!
 
بهروز
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۴:۵۵:۵۲
درود . من به عنوان یک وبمستر و مالک چند وبسایت با این اقدام کاملا مخلاف هستم به دلایل زیادی ولی با راه اندازی اینترانت و شبکه ملی موافقم . یکی از دوستان من که مالک هاست هانوفر هستش معتقده که اگه این کار عملی بشه چون نصف شرکت های دولتی از شرکت اون و هاست های کانادا استفاده میکنند باید هاستشون رو به میزبان های ایران انتقال بدند که با این وضعیت زیر ساخت ها کاملا غیر محتمل به نظر میرسه ( از نظر امنیت فوق العاده پایین ) . در مورد سرعت اینترنت امروز که فناوری 4 اینترنت و شبکه در دنیا منتشر میشه ایران هنوز داره از 2.5 استفاده میکنه که جای تاسف داره ولی خوب مردم ما از خودشون مایه میزارن همون طور که اوایل قیمت و خدمات موبایل فوق العاده مزخرف بود و با پول مردم خودشنو بزرگ کردن . . در اخر دانشجو های ما گسترش دهند ها و وبمستر های ما فوق العاده هستن اگه بهشون بها داده بشه باور کنید که سرعتمون از کره جنوبی هم بیشتر میشه فقط اگه دنبال ...... نباشیم .
 
شهريار
۱۳۹۰-۰۶-۱۸ ۲۲:۱۵:۰۷
سلام

اين جمله براي من خيلي ناراحت كننده بود:
« ... در قالب دروغ سيزده ...»
 
علی
United States
۱۳۹۰-۰۷-۲۲ ۱۹:۴۸:۲۹
الان ببنید سایت "لغت نامه دهخدا" فیلتر هست!!! خب اینجوری باعث میشه مردم زا فیلتر شکن بیشتر استفاده کنند مثلا یه بچه یا یک جوان وقتی که دید سایتی مثل لغت نامه دهخدا فیلتر هست!!!! میگه این سایت که مورد اخلاقی نداره! پس چرا فیلتر شده میره سمت فیلتر شکن ، بره اون سایت باز کنه ببینه چرا فیلتر شده!!!! قطعاً بعضی فیلتر شدن ها نه تنها باعث میشه کسی نره سراغ اون سایت ، بلکه میرن از فیلتر شکنن استفاده میکنن و اون سایت هم باز میکنن!!! پس چه کاری هست؟
این پروژه که کلید خورد اسمش میشه اینترانت نه اینترنت!!!!!!
وقتی اینترانت پاک ارائه شد بنده دیگه ازش استفاده نخواهم کرد
اینترنت یعنی شبکه جهانی ، نه شبکه محلی کشوری
بعد هم همه کشورها دارن پیشرفت میکنن!!! رتبه شون توی جهان یا آلسکا میره بالا ما هم دیگه سایت هامون توی آلسکا نمیره!!!
مشکل دوم: سایت های ایرانی که سرورهاشون توی کشورهای دیگه هست چی؟(چون شبکه محلی میشه نه جهانی!)
مشکل سوم: توی جهان دو سه تا شرکت هست که دامنه دات کام و.... ارائه میده تکلیف این دامنه های کاربران ایرانی چی میشه؟
 
مسعود گودرزی
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۵:۲۲:۱۳
جالبه جالبه بعد از 2 سال تازه یادشون افتاده که تکذیبیه بدن این همه ملت سر کار بودن ما هرچی میگفتیم همچین اتفاقی نمیفته ولی انقدر شایعات زیاد بود و کسی جوابگو نبود که نت رو به هم ریخته بودند ولی این جوابیه باید خیلی زودتر ارائه میشد
 
رضا
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۷:۱۹:۳۲
دوستان عزیزم چرا خودتون و خسته میکنید هر چی بگیم تاثیری نداره بلاخره مملکت بزرگتر داره ...
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۲:۲۲:۱۸
من به عنوان دانشجوی کامپیوتر معتقدم ما در این زمینه به خودکفایی نرسیده ایم و شاید سال ها طول خواهد کشید.من فکر می کنم این خوب نیست که هر چیزی که به ذهنمون برسه فردا اجراش کنیم و بعد ببینیم مردم چی می گن. الان با وجود موترهای جست و جوی قدرتمندی جون گوگل سرمایه گذاری در این زمینه بی فایده است. بایذ راه های میان بر را انتخاب کرد نه کارهایی که قبلا انجام شده.
 
هومان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۲۲:۲۵:۳۳
من فقط یه سوال از وزارت ارتباطات دارم... اگه بهشون دسترسی دارید خواهشا منتقل کنید...
سوال من اینه... آیا کم شدن سرعت اینترنت و پایین اومدن کیفیت اون دقیقا در دین و آیین ما کم فروشی نام نداره؟؟ و مگر در قرآن گفته نشده وای برکمفروشان...
 
S.a
۱۳۹۰-۱۰-۲۱ ۰۰:۱۱:۵۰
دفعه ي بعد بخوان از اين شوخيا بكنن دوستاني كه رشتشون ITبايد برن خونه خاله بازي.
 
حامد احمدی جم
۱۳۹۰-۱۰-۲۱ ۰۱:۰۶:۳۹
به حق چیزای ندیده و نشنیده:))=)):D
 
حسین
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۲:۵۱:۰۶
با سلام به دوستان گرامی
این طور که من نظرات دوستان رو خوندم، دیدم که دچار ابهام در مورد این پروژه شدن.
این پروژه بسیار مفید هست به چند دلیل:

1- کاهش هزینه ها

2- افزایش فوق العاده بالای پهنای باند برای کاربران
توضیح : دوستان همونطور که میدونین الان شبکه داخلی مخابرات از فیبر نوری استفاده میکنه که اگر کاربران برای استفاده از اینترنت از این پهنای باند موجود در فیبر نوری استفاده کنن بدون شک سرعتی که الان ما در اتصال به اینترنت داریم در مقابل سرعت اینترنت ملی به هیچ عنوان قابل قیاس نیست!

3- دوستان فکر نکنن که اینترنت جهانی قطع میشه! ما از اینترنت ملی خودمون استفاده میکنیم با حداکثر سرعت ممکن و اگر هم نیاز به منابع خارجی باشه بدون هیچ مشکلی ولی با سرعت به نسبت کمتر نسبت به اینترنت ملی به اینترنت جهانی دسترسی خواهیم داشت!
دوستان خوب، معنی اینترنت یعنی دسترسی به شبکه جهانی، اگر شبکه جهانی نباشه که اینترنت نیست! لطفا هر شایعه ای که میشه رو باور نکنین. تو این پروژه اصلا قرار نیست که اینترنت جهانی قطع بشه، فقط هاست ها و دامنه ها رو به داخل کشور منتقل میکنن و با این زیرساخت فیبر نوری قوی ای که در داخل کشور داریم هیچ مشکلی برای دسترسی به سرور ها نخواهیم داشت و کسانی که منابع خارجی نیاز دارن بدون مشکل به اطلاعات مورد نیاز دسترسی خواهند داشت.

4- استفاده بهینه تر از وقت
توضیح : این موضوع با این مثال کاملا مشخص میشه: فرض کنید دوستان میخوان یک برنامه Photoshop رو دانلود کنن. با سرعتی که الان موجود هست نیاز به زمان و هزینه بالایی هست ولی با اینترنت ملی، به عنوان مثال یکی از مدیران سایت داخلی یک بار فایل را از دامنه های خارجی دانلود میکنه و روی هاست داخلی قرار میده و ما با سرعت غیر قابل قیاس و هزینه کمتر دانلود میکنیم!

5- ترقیب برنامه نویسان برای شبیه سازی و ملی کردن دستاوردهای خارجی و ارائه در داخل کشور

بدون شک این پروژه گامی بزرگ برای آینده ایران خواهد بود
همونطور که کره جنوبی اینکار رو انجام داده و موفقیت چشم گیری داشته!
 
alireza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۴ ۱۷:۰۸:۵۸
اول سرعت اینترنت جهانی را ارتقا بدید بعدا برید سراغ اینترانت یا شبکه ملی
 
HappyMoon
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۲۳:۱۱:۳۶
اين ايميل من هست! دوستاني كه لطف كردند اينترنتو به اصطلاح خودشون ملي كردن و خيلي هنر كردن و زحمت بسيار كشيدن بگن الآن يكي از ايميل‌هايي كه بابت فعالسازي ثبت نام براي من فرستاده شده را چجور باز كنم!
با اين طرحاتون:-&
 
بیخیال
۱۳۹۰-۱۱-۲۴ ۱۸:۲۱:۱۱
نمیدونم چی بگم از این کاراشون مثلا نه که توی ایران سایتای خارجیو داره
 
سید احمد
۱۳۹۱-۰۱-۱۷ ۱۴:۲۰:۵۱
تا انجایی که بنده فهمیدم ممکن است اینترنت ملی نه تنها چیز بدی باشد شاید بار اینترنت جهانی را هم کم کند و سرعتش بیشتر شود.
 
امیر
۱۳۹۱-۰۲-۰۶ ۱۳:۲۰:۳۴
اینترنت ملی یعنی بریم بمیریم کی گفته که این طرح خیلی خوبه من اصلا موافق نیست بابا ملت بدبخت چه گناهی دارن که باید انقدر اذیت بشن ،وقتی نمیتونی حداقل وارد یاهو بشی و ایمیلاتو چک نکنی به چه دردت میخوره این اینرنت ملی باز خوشبحال کسایی که از دایل آپ استفاده نمیکنن فعلا میتونن از اینترنت جهانی استفاده کنن.ازتون خواهش میکنم به من جواب بدید آخه من چه گناهی کردم که نمیتونم برم تو یاهو!!!!
 
من جوابتو ميدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۹-۱۰ ۱۹:۰۲:۳۱
چون اينجا ايران
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۱۰ ۲۱:۲۶:۲۹
چرا ماو کره شمالی باید با 200 تا کشور جهان فرق کنیم؟بجای این ملی کردن اینترنت بیایم همین اینترنتی که داریم رو گسترش بدیم یا اصلا دست بهش نزنیم.واقعا با این کار خیلی ها کارشون که با اینترنته رو از دست میدن و بیکاری یه خورده اضافه میشه؟
 
ali
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۰۰:۱۲:۲۴
وقعا ماملت مسلمان گناهی درکم فروشی ودروغ درفناوری اطلاعت نداریم و در جهان می گویند راستگو وبا خدا نه توروخدا با اینترنت 128که سرعت واقعی آن به 64 وسرعت دانلود آن به 20 نمی رسد شما می گویید راستگویی واقعا این حق الناس خوردن نیست بعد حرف از اینترنت ملی می زنید مگه ما از کره جنوب چی کم داریم زیرساخت های شبکه ومخابرات نداریم که داریم و... واقعا همین کارهارو می کنند که ملت ما 50 سال از کشورهای دیگر عقب تراست دیگه
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۲۲ ۰۰:۴۸:۱۳
واقعا برا مسئولین مثلا تحصیل کرده این سایت متاسفم
 
علي
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۳:۰۰:۱۹
كره شمالي هم همين طور شروع كرده كه الان مردم حتي حق ندارن راديوي داشته باشن كه راديوهاي برون مرزي رو بگيره . ( مسئولين محترم قدم بعدي چيه ؟ مسدود كردن ياهو و جي ميل )
 
sadeq
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۱:۳۳:۴۴
والاتا جایی که من شنیدم میگن اینترنت جهانی قطع نمیشه بلکه اونقدر سرعتش واسه سایت های خارجی پایین میاد که خود کاربر خسته بشه بیخیال اینترنت جهانی بشه و رو بیاره به اینترنت ملی (یازهرا) !!! ولی به نظر من این کار باعث میشه ایران همچنان عقب افتاده باقی بمونه
واقعا واسه این افراد متاسفم که چنین طرز فکری دارن
خبر ملی : ایران همچنان عقب مانده خواهد ماند
 
ايبابا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۹-۱۰ ۱۸:۵۸:۳۵
بابا اين چه كاري اول اينكه اين برضرر خودتون از فرداي روز ملي شدن اينترنت همه ميرن دستور جمع اوري adslميدن بعد اقا وزير قبول كن اينترنت ميخواي قطع كني مطالب غير اخلاقي نياد جلو سيدي فيلم كلوپ تازه ماهوره هزار يك راه ديگه رو كه نميتوني بگيري اگه مردي كه انگيزه اي بزار كه افراد نرن تو اين سايتا بخواي جلوي اينترنت بگيري من خودم بشخصه يدونه از اين مودم هاي ديشي ميگيرم به سرور انگليس وصل ميشم بالاخره هرتكنولوژي با مزيت هايي كه داره ضرراتي هم داره سعي كن مسئله حل كني بجاي اينكه صورت مسئه پاك كني
باتشكر
 
مهدی
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۱۸:۵۰
البته که نظر ما اهمیت نداره من نمیدانم چرا از گردش آزاد اطلاعات میترسن ولی اینو باید بدانند که در این عصر جلوی اطلاع رسانی را نمیشه گرفت.
 
سمیه
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۰:۲۴:۳۳
مردم جهان دارن پیشرفت می کنند ولی ما داریم پسرفت می کنیم.زمان داریوش و خشایار شاه کشور ایران یکی از پشرفته ترین کشور های دنیا بود اما الان یکی از .... کشورهای جهان
 
۱۳۹۱-۰۶-۲۳ ۰۱:۳۷:۲۹
بفکر مسایل مهمتر باشن
 
reza
۱۳۹۱-۰۶-۲۳ ۰۷:۲۶:۳۵
دوستان به تاریخش توجه کنید.....
فروردین 90!!!!
 
ث
۱۳۹۱-۰۷-۰۴ ۱۶:۲۰:۲۹
کشور عزیزمون در حال پیشرفت هست
سمیه خانوم اون زمان نه کشوری ایران رو تحریم میکرد
نه عصر ارتباطاتی بود
نه دنیا در مقابل ما وایمیستاد
ونه شبکه های ماهواره ای وجود داشت که مخ ایرانیها رو علیه کشور خودشون شستشو بده
امیدوارم نظرم درج بشه
 
یکی
۱۳۹۱-۰۷-۰۴ ۱۶:۳۹:۱۵
ملت ایران هیچ وقت به خاطر مقایسه های نا عادلانه پیشرفت نخواهد کرد
دوستانی که نظر دادند اینو بفهمید که مسدود کردن کامل اینترنت جهانی حداقل برای چندین سال غیر عملی هست چون باید میزبانی بسیاری از سایت های ایرانی و خارجی به داخل کشور جا به جا بشه
بنابراین اینترنت بین الملل فعلا قطع نخواهد شد
در ضمن من فکر میکنم اینترانت کشوری شبکه ای داخل شبکه اینترنت باشه که امنیت این شبکه کنترل شده خواهد بود دسترسی به سایت های میزبانی داخل با سرعت بیشتری خواهد شد ولی دسترسی به سایت های میزبانی خارجی با سرعت حال حاضر (وشاید هم به خاطر کمتر شدن ترافیک کمی بیشتر )خواهد بود
ما اطلاعات کافی و کاملی در این زمینه نداریم پس بهتره از اظهار نظر های یک سویه پرهیز کنیم
 
غضنفر
۱۳۹۱-۰۷-۱۰ ۰۹:۱۸:۵۹
بازم دمتون گرم كه نظرات مردم رو هرچند كه به نفع شما نيست منتشر كرديد
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۵ ۲۲:۰۵:۱۶
كاش اسمش ميشد اينترنت روستايي
 
چه فرقی میکنه
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۶ ۲۲:۲۵:۲۳
دیگه محدودیت تا چه حد
ما رو میخوان از تکنولوژی روز دور کنن
u tube,facebook,...همه بهونه است تا ما ها کمر شکسته تو آینده راه بریم
 
عباس
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۰:۴۹:۴۲
سلام دوستان الان که من دارم نظرمو مینویسم 25/2/92 هستش درحال حاضر همه ی فیلترشکن ها وی پی ان ها همه و همه به طور کلی قطع شدند ودر یک صورت این عمل قادر به اجرا خواهد بود آن هم ملی شدن اینترنت
 
علي علم جوي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۹-۱۰ ۱۸:۴۷:۴۶
اقا با ملي كردن اينترنت ميخواين جلو مطالب غير اخلاقي بگيرين خوب اگه بگيرين دوباره از پس فردا دست فروشا و كلوپا فيلما غيراخلاقي بخش ميكنن و دوباره متوجه ميشن بايد اينترنت وصل كنيد :) پس چرا عاقل كند كاري كه بازايند به كنعان غم مخور ....:)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۳-۲۰ ۲۰:۲۰:۱۵
ای بابا همه ی سایتارو که فیلتر کردین سرعت اینترنتم که خییییلی پاینه حالا می خواید ملی هم بکنید دیگه دمتون گرم
 
محمد رحماني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۹-۱۰ ۱۸:۴۳:۲۶
دوستان من يه جواب منطقي دارم براي سوالات شما اينجا ايران:):):):)